Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Pajzsmirigy betegség / Pajzsmirigy alulműködés / Pajzsmirigy alulműködés tünetei

Mik a pajzsmirigy alulműködés tünetei?

A pajzsmirigy alulműködés tünetei közül melyiket veszi észre magán? Mióta tapasztalja ezeket a jeleket?

A pajzsmirigy alulműködés tünetek egyre több embernél jelentkeznek hazánkban is. Nem véletlenül. Az immunrendszert gyengítő félkész és készételek egyre nagyobb mértékű fogyasztása, a hormonrendszerre ható gyógyszerek elterjedése, valamint az állandó rohanás okozta stressz miatt a hormonrendszer, a pajzsmirigy működésének zavara egyre inkább népbetegségnek számít nálunk is.

Pajzsmirigy alulműködés tünetei ezek lehetnek

pajzsmirigy alulműködés tüneteiA pajzsmirigy alulműködés jelei sokkal gyakrabban jelentkeznek a nőknél, mint a férfiaknál. 6-szor, 8-szor gyakoribb panasz az alulműködő pajzsmirigy a nőknél.

1. Kimerültség, fáradtság a pajzsmirigy alulműködés leggyakoribb tünete

A kimerültség, gyakori fáradtságérzet, fáradékonyság, gyengeség az egyik leggyakrabban jelentkező tünet. A pajzsmirigy hormonok hiánya miatt folyamatos álmosság is jelentkezhet. Azzal együtt, hogy éjszaka rosszul alszik.

2. Végtagok hidegsége is jelezheti a pajzsmirigy alulműködését

Hidegek a végtagok, emiatt a tapintása is hideg. Folyton fázik, egyre érzékenyebb lehet a hidegre. Amint jön a hideg idő, egyre rosszabbul tűri.

3. Idegesség, ingerlékenység is a pajzsmirigy alulműködés jelei közé tartozik

Idegesség, türelmetlenség, ingerlékenység, állandóan rossz közérzet is gyakran jelezheti a pajzsmirigyhormonok elégtelen termelődését.

Az állandóan rossz hangulat rontja a másokkal való kapcsolatot is. Rossz hatással van a magánéleti és a munkahelyi kapcsolataira, és a munkavégzésre is.

4. Hangulatingadozások

Állandóan jelentkező hangulatingadozások. A beszéde is vontatottabb, lassabb lehet.

5. Romló mentális képességek a pajzsmirigy alulműködés tünete lehet

A gondolkodás lelassul, romlik a koncentrálóképesség. Kevesebb ideig képes figyelni a munkájára vagy bármire, amivel éppen foglalkozik.

6. Izmok gyengesége

Izomgyengeség, sőt az ízületek gyulladása miatt izom és ízületi fájdalom is jelentkezhet. Az izmok merevebbek lesznek a hormonok hiánya miatt. Izomgörcsök is kialakulhatnak.

7. Száraz bőr, ritkuló testszőrzet, hulló haj a pajzsmirigy alulműködés tünetei lehetnek

Gyakran jelentkezik a bőr szárazsága, berepedezése. A test szőrzete is ritkul. Száraz, töredezett a haj, és erősebben is hullik.

8. Túlsúly tipikus tünete a pajzsmirigy alulműködésének

Az anyagcsere lassulásával növekszik a testsúly, rakódnak le a plusz kilók. Az élelmiszerekkel elfogyasztott kalóriák nem égetődnek el. Még akkor sem, ha rendszeresen mozog.

Ez nemcsak a pajzsmirigy egyensúlyi működésének felborulását jelzi, hanem térdeire és bokáira is egyre nagyobb súlyt helyeznek. A plusz kilók idővel egyre nagyobb terhet jelentenek az ízületeinek és vérkeringésének is. A plusz kilókkal egyre több sejtet kell a véráramot keringtető szívnek ellátni tápanyagokkal és oxigénnel. A tartósan plusz kilókat cipelő testben a szív a véráram keringtetését egyre nagyobb munkával tudja elvégezni.

Ezért egyre nehezebb a szív és a testet mozgató ízületek munkája is.

9. Alacsonyabb testhőmérséklet

A pajzsmirigyhormonok elégtelen termelődésének hatására a testhőmérséklet is alacsonyabb lehet a megszokottnál.

10. Székrekedés a pajzsmirigy alulműködés jele is lehet

Gyakori a székrekedés, a rossz étvágy. Azért, mert lassul az anyagcsere, romlik az emésztés.

11. Szív működése lassul

Lassul a szív működése, lassul a szívverés, alacsony a pulzus. 60 alatti is lehet percenként.

Emiatt idővel különféle szív és érrendszeri betegségek is kialakulhatnak. A vérkeringés romlásával az erek falának meszesedése egyre nagyobb veszélyt jelent. Különösen nagy a kockázata a szívkoszorúerek meszesedésének. Minél nagyobb a túlsúly és minél magasabb a koleszterinszint, annál nagyobb az érelmeszesedés veszélye.

Minél tovább tart a pajzsmirigy elégtelen hormontermelése, a pajzsmirigy alulműködés tünetei annál súlyosabb panaszokat jelezhetnek. Vagy éppen nem jeleznek, ha nem veszi észre ezeket a jeleket, és nem veszi komolyan a jelentkező tüneteket.

12. Vizesedés

A víz felszaporodik a kötőszövetekben. Az egész testen jelentkezhetnek duzzanatok. Leggyakoribb tünet a puffadt arc, főleg a szem körüli területen. A pajzsmirigy tartós alulműködésénél egyre jellemzőbb tünet a puffadó, mixödémás arc. A kötőszövetekben felszaporodó víz miatt a kéz és láb duzzanata is gyakori tünete az alulműködő pajzsmirigynek. A bőr száraz lesz, sápadttá, sárgássá válik.

13. Pajzsmirigy alulműködés tünetei lehetnek még

Mélyülő, rekedtes hang

A hang idővel egyre mélyül, és rekedtes lesz.

Szédülés

Egyre gyakoribb a szédülés. Az egyensúlyzavarok járás közben is akadályozzák a mozgását.

Libidó csökkenése

Csökken a nemi vágy a pajzsmirigy hormonok elégtelen termelődésének hatására.

Súlyosabb esetekben, az elhúzódó, tartós pajzsmirigy alulműködés tünete a nőknél a menstruáció rendszertelenné válása, késése. Erősebb lehet a vérzés is. Nehezebb a teherbeesés. Teherbeesés után pedig gyakrabban fordul elő vetélés. Gyakoribb a koraszülés kockázata is.

Férfiaknál is csökken a nemi vágy, csökken a potencia, és alacsonyabb a tesztoszteron szintje.

Ezen kívül pedig más egyéb tünetek is jelentkezhetnek. A pajzsmirigy alulműködés jelei annyira sokfélék lehetnek, hogy 1-1 tünet önmagában még nem feltétlenül jelenti a pajzsmirigy működésének a zavarát. Sokkal inkább a tünetek jelentkezésének számossága és jelentkezésének gyakorisága, illetve elhúzódása, ami a pajzsmirigy alulműködését jelezheti.

Ezek a tünetek lassan, fokozatosan alakulnak ki. Sokszor több év alatt válnak egyértelművé a jelek. Kezdetben csak enyhe tünetek jelentkeznek fáradékonyság, gyengeség, kimerültség formájában. Később kezdenek megjelenni a plusz kilók és az újabb és újabb tünetek. Azért, mert a pajzsmirigy elhúzódó alulműködésével, a hormonhiány növekedésével, az anyagcsere lassulásával egyre egyértelműbbek lesznek a tünetek is.

Ez pedig azt is jelenti, hogy minél hamarabb veszi észre a pajzsmirigy alulműködés jeleit, annál könnyebben lehet visszaállítani a pajzsmirigy működésének felborult egyensúlyát.

Pajzsmirigy alulműködés tünetei nőknél és férfiaknál

pajzsmirigy alulműködés tüneteiA pajzsmirigy alulműködés jelei sokkal gyakrabban jelentkeznek a nőknél.

Nincsenek pontos adatok a pajzsmirigy rendellenes működésére. Különböző felmérések szerint azonban a pajzsmirigy alulműködés tünetei hazánkban az emberek 10-15%-át is érintheti. A felmérésekből tudjuk azt is, hogy a pajzsmirigy alulműködése 6-szor, 8-szor nagyobb arányban jelentkezik a nőknél, mint a férfiaknál. Ez a nagyságrendi különbség elgondolkodtató.

Készült olyan kutatás is, amelynek eredményeként a nőknél 10-szer gyakrabban jelentkező panasz a pajzsmirigy alulműködése, mint a férfiaknál. Mi lehet ennek a kiváltó oka?

  • Nehéz erre határozott választ adni. Azt viszont biztosan tudjuk, hogy a pajzsmirigy működésének zavara nagyon gyakori a hormonális változások idején. A serdülőkorban, a terjesség idején és azt követően, valamint változókortól kezdődően.

Miért nehéz a pajzsmirigy alulműködés jeleinek felismerése?

Azért, mert a pajzsmirigy alulműködés jelei nem egyértelműek. Nincsenek egyértelmű tünetek, amik csakis a pajzsmirigy alulműködésére utalnának. Más betegségeknek is lehet ugyanaz a tünete, mint a pajzsmirigy alulműködésének.

Kezdetben alig okoz tüneteket az alulműködő pajzsmirigy

Azért is nehéz pontosabban megmondani azt, hogy hány embernél is okoz kisebb-nagyobb nehézségeket pajzsmirigyük alulműködése, mert kezdeti szakaszban még alig okoz tüneteket az alulműködés. Nincsenek egyértelmű jelei a pajzsmirigy alulműködésének. Ezért gyakran nem is gondolunk arra, hogy akár a pajzsmirigy alulműködése is állhat a panaszok hátterében. Az alulműködő pajzsmirigy tünetei más betegségeknek is a tünete lehet. Csak a tünetek együttese jelzi a tapasztalt szakember számára a pajzsmirigy elégtelen hormontermelését.

Sokszor az időjárás változásának tulajdonítja a jelentkező jeleket

A pajzsmirigy alulműködés tünetek jelentkezését sokszor az időjárással együttjáró frontok hatásának tudjuk be.

Vagy éppen az évek számának növekedésével magyarázzuk. Azt gondoljuk, hogy az életkorunk miatt jelentkeznek a panaszok.

Pedig sokszor bizony más okok is, például a pajzsmirigy elégtelen működése is állhat a háttérben.

Mit jelent a pajzsmirigy alulműködése?

pajzsmirigy hol találhatóA nyak elülső részén található pajzsmirigy az a belső elválasztású mirigy, aminek a feladata a pajzsmirigyhormonok termelése. A pajzsmirigyhormonok fontos szerepet játszanak az anyagcsere szabályozásában, a test hőmérsékletének és a szívritmusnak a szabályozásában, az agy működésében, a nemi vágy fenntartásában és a növekedés szabályozásában is.

A pajzsmirigy működésére az agyalapi mirigy által termelt pajzsmirigyserkentő hormon, a TSH hormon van hatással. Mégpedig úgy, hogy a pajzsmirigy elégtelen működésénél megemelkedik a TSH hormon szintje, túlműködésnél pedig, amikor több hormont termel a szükségesnél, akkor TSH értéke lecsökken.

A pajzsmirigy által termelt két fontos hormon a T3 (trijód-tironin és a T4 (tiroxin) hormon.
Pajzsmirigy alulműködésnél a sejtek és szövetek a megfelelő működésükhöz szükséges minimális mennyiségű pajzsmirigyhormonhoz sem jutnak hozzá. Vagyis pajzsmirigy elégtelen működésénél, alulműködésénél a TSH megemelkedett értéke mellett a T3 és T4 hormonok termelődése a kívánatosnál alacsonyabb. A TSH, pajzsmirigy serkentő hormon szintje azért emelkedik meg, mert ezzel is próbálja serkenteni a pajzsmirigyet több hormon termelésére. Ez azonban sikertelen.

Mikor jelentkezik tömegesen a pajzsmirigy alulműködés?

A pajzsmirigy alulműködése sokkal nagyobb arányban jelentkezik a nőknél, mint a férfiaknál.

Az alulműködés nemek szerinti jelentős eltérése mellett különböző életkorokban különbözőképpen jelentkezik nagyobb arányban. Megfigyelhető azonban, hogy egyre fiatalabb korban jelentkeznek a pajzsmirigy alulműködésének jellemző tünetei elsősorban a hormonális változásokhoz kapcsolódóan.

  • A pajzsmirigy alulműködése tömegesen jelentkezik serdülőkorban, a nemi éréskor.
  • Aztán később a változókortól kezdődően, 45 éves kor felett.
  • Emellett pedig igen gyakori még a terhesség idején, mert ilyenkor a szervezet jódszükséglete megnő, és a jódhiányos pajzsmirigy alulműködés kialakulása igen gyakori.

Az is megfigyelhető, hogy 60 éves kor felett a nőknél nagyon gyakori a pajzsmirigy rendellenes működése.

Pajzsmirigy alulműködés okai ezek lehetnek

A pajzsmirigy alulműködés kialakulhat veleszületetten is. 4 ezer újszülöttből egynél fordul ez elő. Sokkal gyakoribb azonban a későbbi jelentkezése.

Mik a leggyakoribb okai a pajzsmirigy alulműködésének?

1. Pajzsmirigy alulműködés gyakori oka a jódhiány

Gyakran okoz pajzsmirigy alulműködést a szervezetben kialakuló jódhiány. Magyarország területének 70-80-a jódhiányos térségnek számít. Egyedül az Alföld közepén van elegendő jód az ivóvízben. Mindenütt máshol pótolni kell a szervezetbe bejutó jód mennyiségét.

2. Egészségtelen félkész és készételek túlzott fogyasztása

A szervezetben kialakuló jódhiányra még ráerősíthet az egészségtelen, a pajzsmirigy normális működését nem segítő táplálkozás. A pajzsmirigy elégtelen működését okozhatja a túl sok finomított élelmiszert tartalmazó félkész és készételek túlzott fogyasztása a sok tápanyagot, vitamint és ásványi anyagot tartalmazó zöldségekkel, gyümölcsökkel és feldolgozatlan élelmiszereket, teljes kiőrlésű gabonát tartalmazó étrenddel szemben.

3. Autoimmun pajzsmirigy gyulladás

Gyakori oka a pajzsmirigy alulműködésének az autoimmun eredetű pajzsmirigy gyulladás, a Hashimoto pajzsmirigy alulműködés. A Hashimoto betegséga nőknél 1000 nőből 4-5-nél, míg a férfiaknál 1000 férfiból egynél fordul elő. Ennél az autoimmun gyulladásnál az immunrendszer téves riasztása miatt a szervezet saját maga ellen fordul. A pajzsmirigyet olyan limfociták (fehérvérsejtek egy fajtája) árasztják el, amik a pajzsmirigy fehérjéje ellen termelnek ellenanyagot, és elpusztítják a pajzsmirigy szöveteit.

Többek között azért is nagyon fontos kideríteni a pajzsmirigy alulműködésének pontos okát, mert jódhiányból származó pajzsmirigy alulműködésnél a probléma kezelésére a legtöbbször elég a jód pótlása. Ezzel szemben viszont, ha az autoimmun eredetű pajzsmirigy gyulladás okozza a pajzsmirigy alulműködést, akkor a jód további bevitele csak ront az állapotán.

Ugyanazon tüneteket tehát ellentétes módon kell kezelni az alulműködő pajzsmirigy kiváltó okától függően.

4. Terhesség

Gyakran jelentkezik a pajzsmirigy alulműködése terhesség után, a szülést követő egy éven belül.

5. Stressz

Egyre gyakoribb oka a pajzsmirigy elégtelen működésének a minket érő stressz, és ennek a stressznek a kezeletlensége. Bizony a pajzsmirigy alulműködésének is egyre gyakrabban lelki oka van.

Mi okozza Önnél a pajzsmirigy alulműködését?

Derítse ki! Miért olyan fontos ez pajzsmirigye egyensúlyi működésének visszaszerzéséhez?

pajzsmirigy betegség okaAzért, mert az alulműködő pajzsmirigy okának kiderítésével és megszüntetésével tudja a legnagyobb eséllyel mellékhatások nélkül visszaállítani pajzsmirigye egyensúlyi működését.

  • Pajzsmirigye működésének alapos megfigyelésével töltse ki a Pajzsmirigy betegség okai kérdőívét.
  • Pontosan megadott válaszai kiértékelésével derítse ki pajzsmirigy alulműködésének kiváltó okát. Válaszai értékelésében és pajzsmirigy alulműködése okának kiderítésében tud segíteni konzultációján a pajzsmirigy egyensúlyi működésének mellékhatások nélküli helyreállítására szakosodott specialistánk. Persze csak akkor, ha elküldi nekünk kitöltött kérdőívét.

Pajzsmirigy alulműködés hogyan diagnosztizálható?

A pajzsmirigy alulműködés tüneteinek jelentkezésekor érdemes vérvizsgálatot kérni. A pajzsmirigy működését laborvizsgálattal mérik. Ennek során a levett vérből az agyalapi mirigy által termelt TSH hormon szintjét, valamint a T3 és T4 pajzsmirigy hormonok szintjét vizsgálják. A TSH hormon normális értéke 0,4 és 2,5 mlU/L közötti.

Pajzsmirigy alulműködésnél a TSH hormon szintje magas, ugyanakkor a T3 és T4 hormonok szintje alacsony.

A TSH értéke az életkortól függően is változik. Az életkorral együtt nő a TSH hormon elfogadott, egyensúlyi értéke.

Emellett pedig évszakonként és napszakonként is változik. Télen, a hideg időben a szervezetnek több pajzsmirigyhormonra van szüksége, ezért télen magasabb lehet a TSH érték is. Napon belül pedig éjfél előtt és a hajnali órákban a legmagasabb.

Emellett pedig a bevett gyógyszerek is befolyásolják a TSH értékét. Éppen ezért a laborvizsgálat eredményét a pajzsmirigy alulműködés gyanújával megvizsgált egészségi állapotát jól ismerő háziorvos, vagy pedig a pajzsmirigy működésének rendellenességeinek vizsgálatában nagy gyakorlattal rendelkező endokrinológus tudja a legpontosabban értelmezni.

Milyen panaszokat okozhat a pajzsmirigy alulműködés?

1. Elhízás

Plusz kilók lerakódása, az elhízás az anyagcsere, a tápanyagok felszívódásának és az oxigénfelhasználásnak a lassulása miatt jelentkezik.

2. Szív és érrendszeri betegségek kialakulása

A szív működésének lassulása miatt különféle szív és érrendszeri betegségek jelentkezhetnek. A pajzsmirigy tartós alulműködésekor magas vérnyomás, és ennek következményei az agyvérzés vagy szívroham és a szívelégtelenség is kialakulhat idővel, a pajzsmirigy egyensúlyi működésének helyreállítása nélkül.

3. Vérszegénység

A vérszegénységgel csökken a vörösvérsejtek száma. Ez pedig rontja a sejtek anyagcseréjét. Azért, mert csökken a sejtek anyagcseréjéhez nélkülözhetetlen oxigén szállítása.

4. Magas koleszterinszint

Hosszan tartó és kezeletlen pajzsmirigy alulműködésnél magas vérzsírszint alakulhat ki. Megemelkedik a vérben a káros LSL koleszterinszintje. Ez pedig a szívkoszorúér betegségekért felelős, mert a szívkoszorúerek egyre jobban elmeszesednek a koleszterin károsan magas szintje miatt.

5. Depresszió

Pánikbetegség, depresszió alakulhat ki.

6. Romló memória

Memóriazavarok, tanulási zavar, figyelemzavar a gondolkodás lassulása és a romló koncentrálóképesség miatt.

7. Meddőség kialakulása

Megnő a meddőség kialakulásának kockázata, megtermékenyülés esetén pedig megemelkedik a vetélések aránya.

8. Megnagyobbodó pajzsmirigy

Pajzsmirigy megnagyobbodása, mert a pajzsmirigy lelassult működését méretének a növelésével próbálja ellensúlyozni.

Pajzsmirigy alulműködés kezelése eredményesen

Pajzsmirigy alulműködés kezelés gyógyszerrel

Az alulműködő pajzsmirigy gyógyszeres kezelése élethosszig tartó hormonpótlással történik. Tiroxin tabletta szedésével. A gyógyszerek szedésének azonban mindig vannak mellékhatásai. Ezeket a káros mellékhatásokat érdemes vállalni rövid ideig, azért, hogy meggyógyuljon.

Azonban, ha egész életében kell szedni egy gyógyszert, akkor ehelyett mindenképp érdemes valamilyen mellékhatások nélküli gyógyulási lehetőséget keresni.

Legfőképp azért, mert a pajzsmirigy alulműködés kezdeti szakaszában, időben felfedezve az alulműködést, eredményesen kezelhető a gyógyszerek mellékhatása nélkül is.

Az alulműködés kezdeti szakaszában ugyanis nem szükséges a pajzsmirigy helyett gyógyszerekkel ösztönözni a hormonok termelődését. Sokkal jobban jár, ha mellékhatások nélküli természetes módszerekkel megpróbálja visszaállítani a pajzsmirigy működésének egyensúlyát, és normális hormontermelését.

Sőt még a pajzsmirigy alulműködés későbbi szakaszaiban is érdemes a gyógyszeres hormonpótlás mellett életmódja átalakításával, mellékhatások nélkül törekedni pajzsmirigye működése egyensúlyának a visszaállítására vagy legalábbis a javítására. Kezdetben természetesen a gyógyszeres kezeléssel párhuzamosan, majd később pedig a pajzsmirigy működésének normalizálásával, az értékek javulásával a gyógyszerek fokozatos elhagyásával.

Pajzsmirigy alulműködés mellékhatások nélküli kezelése

A pajzsmirigy természetes kezelése életmódja átalakításával, étrendje átalakításával, rendszeres mozgással és a stressz eredményesebb kezelésével történik.

Minél hamarabb észreveszi a pajzsmirigy alulműködés jeleit, és átalakítja az életmódját, annál könnyebben és gyorsabban tudja visszaállítani pajzsmirigye egészséges, egyensúlyi működését mellékhatások nélkül.

Jódhiány esetén jódpótlással

Ha a jód hiánya okozza a pajzsmirigy alulműködését, akkor a jód pótlásával könnyen visszanyerheti pajzsmirigye egyensúlyi működését.

Étrendje átalakításával

Ha túl sok előre elkészített félkész és készételt eszik, akkor ezeknek a fogyasztását mindenképp érdemes drasztikusan csökkentenie. Azért, mert ezeknek a fogyasztása nemcsak pajzsmirigye alulműködését okozhatja, hanem az emésztőrendszerét is tönkreteszi évek, évtizedek alatt.

Az adalékanyagokat, ízfokozókat és tartósítószereket tartalmazó feldolgozott élelmiszerek helyett sokkal egészségesebb lesz pajzsmirigye egyensúlyi működése visszaszerzésének és emésztőrendszere működésének is sok természetes tápanyagot, vitaminokat, ásványi anyagokat és emésztését segítő növényi rostokat tartalmazó gyümölcsök és zöldségek jóval nagyobb arányú fogyasztása.

A teljes kiőrlésű péksütemények fogyasztása is segíti emésztőrendszere védelmét és pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállítását.

Ha többet szeretne megtudni az alulműködő pajzsmirigy esetén követendő étrendről, akkor kattintson a linkre.

Rendszeres mozgással

A rendszeres mozgás az anyagcseréje felgyorsításával javítja az emésztését és pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállítását.

Stressz kezelésével

A stressz eredményesebb kezelésével pedig a stresszhormonok termelődésének drasztikus visszaesésével nemcsak immunrendszerét erősíti, hanem pajzsmirigye egyensúlyi működésének visszaszerzését is. Érdemes megtanulni néhány stresszkezelő technikát, és azt használni a stesszes helyezetek kezelésére, ami Önnek tapasztalata szerint a legjobban beválik.

A pajzsmirigy alulműködés természetes kezeléséről sokkal részletesebben olvashat.

Pajzsmirigy alulműködés tüneteinek megszüntetése mellékhatások nélkül

Pajzsmirigy alulműködés jelei közül melyeket veszi észre magán?

  • Minél hamarabb fedezi fel a pajzsmirigy alulműködés tüneteit, annál hamarabb és könnyebben tudja kezeltetni, és visszaállítani pajzsmirigy működésének felborult egyensúlyát.

Benke Rita természetgyógyász támogatását kéri pajzsmirigy alulműködése mellékhatások nélküli sikeres kezeléséért?

Benke Rita természetgyógyászA pajzsmirigy alulműködés jeleinek észlelése után pajzsmirigye működését és egészségi állapotát feltáró konzultációjára előzetes bejelentkezés alapján 30 év természetgyógyászati tapasztalatával várja Rita.

  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és kollégánk rövidesen visszahívja Önt.

Alulműködő pajzsmirigye állapotát felmérő konzultációján alapos állapotfelmérésre kerül sor, amely alapján megállapítható, hogy

  • mi lehet az oka pajzsmirigye alulműködésének. Azért olyan fontos ez, mert ennek a kiváltó oknak a megszüntetésével jó eséllyel panaszától is megszabadulhat.
  • Eldöntjük, hogy a pajzsmirigye egyensúlyi működését helyreállító sikeres kezeléshez milyen természetgyógyászati kezeléseket alkalmazunk.
  • Megbeszéljük, hogy milyen életmódbeli változásokkal érhetünk el sikert alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállításában. Étrendje átalakítása, a rendszeres mozgás, vagy a stressz korábbinál eredményesebb kezelése segíti pajzsmirigye egyensúlyi működésének visszaszerzését.

Rita szeretettel várja. Eljön hozzá alulműködő pajzsmirigye mellékhatások nélküli egészséges működéséért?

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: