Harmónia Centrum
Eljön hozzánk az egészségéért?
1055 Budapest, Markó utca 11
H-P: 8.00-19.00
Mi fáj? Mi a panasza?
Hatékony gyógymód kereső...
Főoldal / Pajzsmirigy betegség / Pajzsmirigy alulműködés / Pajzsmirigy alulműködés gyógyszer

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszerek nélküli kezelése

A pajzsmirigy alulműködés gyógyszer nélküli kezelése az alulműködő pajzsmirigy kezdeti szakaszában, a tünetek jelentkezésének elején még a gyógyszeres hormonpótlás mellékhatásai nélkül képes lehet jó eséllyel visszaállítani a pajzsmirigy egyensúlyi működését.

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszer nélküli kezelése az alulműködés kezdeti szakaszában

A pajzsmirigy alulműködés gyógyszer nélküli kezelése a gyógyszerek káros mellékhatása nélkül állíthatja vissza alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működését. Szeretné elkerülni a pajzsmirigy gyógyszerek káros mellékhatásait?

Alakítsa át életmódját a pajzsmirigy egyensúlyi működéséhez szükséges mértékben!

Mindenképp érdemes megpróbálni az alulműködő pajzsmirigy mellékhatások nélküli, természetes kezelését életmódja átalakításával. Azért, mert a gyógyszeres kezelés élethosszig tartó hormonpótlással történik. Ezt előzheti meg étrendje átalakításával, rendszeres mozgással és a stressz eredményesebb kezelésével.

A pajzsmirigy alulműködésének kezdeti szakaszában ugyanis még életmódja átalakításával is jó eséllyel ösztönözni tudja a pajzsmirigyhormonok termelődésének növelését, és a pajzsmirigy egyensúlyi működésének helyreállítását. Márpedig a mellékhatások nélküli, természetes módszerekkel semmilyen olyan idegen anyagot nem visz be a szervezetbe, amire az immunrendszere addig még nem ismert idegen anyagként reagálna, és az immunrendszere elkezdene ellene dolgozni és ellenanyagot termelni.

Sőt az alulműködést későn felismerve is érdemes az akkor már minden bizonnyal szükséges gyógyszeres hormonpótlás mellett az életmódja megváltoztatásával is mindent megtenni pajzsmirigye egyensúlyi működésének a helyreállításáért.

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszer helyett figyeljen az étrendjére és mozogjon rendszeresen!

Annál hamarabb állhat vissza pajzsmirigye egyensúlyi működése, minél hamarabb megerősíti az immunrendszerét, növeli a sovány fehérjék fogyasztását, a gyulladást csökkentő ásványi anyagok bevitelét és a mindennapi rendszeres mozgását. És annál hamarabb egyensúlyba kerülhet pajzsmirigye működése minél jobban csökkenti a kalóriadús szénhidrátok és a telítetlen zsírsavak bevitelét.

Étkezése és életmódja ilyen irányú átalakítása még a gyógyszeres pajzsmirigyhormon pótlás mellett is meggyorsítja alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállítását, és lehetővé teszi a gyógyszeres hormonpótlás erősségének a csökkentését. Ahogy életmódja átalakításával javulnak a pajzsmirigy értékei, annál inkább számolhat a hormontermelést fokozó gyógyszerek fokozatos elhagyásával.

A pajzsmirigy alulműködés gyógyszer nélküli kezelése életmódja megváltoztatásával, étrendjére való odafigyeléssel, mindennapi rendszeres mozgással és az Önt érő stressz korábbinál eredményesebb kezelésével történhet.

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszer általi kezelése

Alulműködő pajzsmirigynél a gyógyszeres kezelés a Thiroxine (T4) pajzsmirigy hormon pótlását jelenti. Ennek a hormonpótló gyógyszernek a rendszeres szedése biztosítja azt a hormonmennyiséget, amit az alulműködő pajzsmirigy már nem képes biztosítani.

A hormonpótlás szükséges mennyiségének a meghatározása az agyalapi mirigy által termelt TSH (Thiroyd - Pajzsmirigy működését Stimuláló Hormon) hormonszint mérésével történik. A Thiroxine pajzsmirigy hormont pótló gyógyszer szedésének megkezdése után 2-3 hónappal később megmérik a TSH mormon szintjét. Vérvizsgálatkor a TSH hormon szintje mellett még a T3 (trijód-tironin) és T4 (tiroxin) hormon szintjét is nézik.

Pajzsmirigy alulműködésnél a TSH hormon szintje magasabb a normális értéknél. Ha a hormonpótló gyógyszer szedésekor még mindig magas a TSH szintje, akkor növelni kell a hormonpótlást. A TSH hormon szintjének további csökkenéséhez. Ha alacsony a TSH szintje, akkor pedig csökkenteni kell a gyógyszeres hormonpótlást. A pajzsmirigyhormon pótlását általában alacsony szinten kezdik és az életmódváltással, illetve a hormonpótlás szintjének fokozatos növelésével érik el a kívánt szintet.

A TSH hormon megfelelő szintje esetén jól állították be a hormonpótló gyógyszer mennyiségét, és lehet folytatni ezen a szinten a pajzsmirigyhormonok pótlását. Évente azonban ellenőrizni kell a TSH szintet, és ha magas a TSH szintje, tehát továbbra is alulműködik a pajzsmirigy, akkor növelni kell a hormonpótlást.

Ha viszont alacsony a TSH szintje, tehát túlműködik a pajzsmirigy, mert például az életmódváltással elért változások hatására pajzsmirigye elegendő mennyiségű hormont termel már önmagában is, akkor fokozatosan csökkenteni kell a hormonpótlást. Illetve akár el is lehet hagyni.

Éppen ezért érdemes a pajzsmirigyhormonok gyógyszeres pótlása mellett is életmódját átalakítva segíteni alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének visszaállítását. Ha pedig anyagcseréjének lassulása miatt fel is szedett néhány kilót, akkor étrendje átalakítására és rendszeres mozgásra mindenképp szüksége van.

Ugyanis nem az a cél, hogy élete végéig a gyógyszeres hormonpótlás biztosítsa a pajzsmirigyhormonok megfelelő termelődését a gyógyszeres kezelés összes mellékhatásával együtt, hanem az, hogy pajzsmirigye működése egyensúlyban legyen, és megfelelő mennyiségű pajzsmirigyhormont termeljen. Ráadásul mindezt anyagcseréje megfelelő működésével, felesleges kilók nélkül.

A TSH hormon vizsgálatkori értéke több tényezőtől is függ:

  • Befolyásolja lakóterületének jódellátottsága. Magyarország területének 70-80%-a alacsony jódellátottságú. Egyedül az Alföld középső részén van elegendő jód a földben, a földből nyert íróvízben és a megtermelt növényekben. Alacsony jódellátottságnál külön bevitellel kell biztosítani a felnőtt embereknél napi 150 mikrogramm jód bevitelét. Terhességnél 200-250 mikrogramm jód bevitele szükséges. Erre a terhesség idején oda kell figyelni. Pontosabban erre is.
  • Befolyásolja a hormon szintjét az Ön életkora.
  • A különféle társbetegségek megléte. Cukorbetegségnél és magas vérzsírszintnél sokkal nagyobb a veszélye a TSH hormon normálistól eltérő értékének. Ekkor ugyanis sokkal nagyobb a veszélye a szervezetben kialakuló gyulladásoknak, ami a pajzsmirigy működését is befolyásolja. Különféle betegségek megléte ugyanis gyengíti az immunrendszert.
  • Emellett pedig az Ön által rendszeresen szedett gyógyszerek is befolyásolják a TSH szintjét.
  • Sőt attól is függ, hogy milyen évszakban és milyen napszakban végezték a vizsgálatot.

Éppen ezért a vérvizsgálat alapján megkapott laboreredményeket mindig az Ön egészségi állapotát jól ismerve, személyre szabottan kell értékelni és értelmezni a megkapott eredményeket. Orvosa az Ön egészségi állapotának pontos ismeretében határozza meg a pajzsmirigyhormon termelődésének ideális mennyiségét.

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszeres kezelésekor mire figyeljen?

Az alulműködő pajzsmirigy egyensúlyi működésének helyreállítását az Ön egészség állapotán kívül befolyásolják a beszedett gyógyszerek és étrendje is.

Rontja a pajzsmirigyhormon hasznosulását:

  • A goitrogén anyagokat tartalmazó keresztesvirágú zöldségek, a káposztafélék, kelkáposzta, kelbimbó, karfiol, karalábé, spenót nyersen való fogyasztása.
  • Szóját is tartalmazó élelmiszerek
  • A tejtermékek
  • Vaskészítmények
  • Kalcium

Gátolják a pajzsmirigyhormon termelődését:

  • Gyulladáscsökkentő gyógyszerek
  • Szteroidok
  • Vízhajtók
  • Fogamzásgátló tabletták
  • Nyugtatók, altatók
  • Egyes antibiotikumok

Mindezekre figyelve kell meghatározni pajzsmirigy alulműködése eredményes kezelését, pajzsmirigye egyensúlyi működése visszaszerzésének legjobb lehetőségét.

Ezt követően pedig célszerű meghatározni azt, hogy életmódjának milyen mértékű átalakítására van szüksége ahhoz, hogy pajzsmirigye a legnagyobb eséllyel visszatérjen egyensúlyi működéséhez.

Alulműködő pajzsmirigynél mindenképp szüksége lehet

  • A jód pótlására, ha alacsony jódellátottságú területen él. Sok jódot tartalmaznak a tengeri halak. A leginkább azonban jódozott só fogyasztásával tudja pótolni a hiányzó jód mennyiségét.
  • Cink és szelén élelmiszerekben való fokozottabb bevitelére.
  • Kalóriaszegény, sovány fehérjék nagyobb arányú fogyasztására a zsírokkal és szénhidrátokkal szemben. Ez segíteni fog az alulműködő pajzsmirigynél gyakori plusz kilók leadásában.
  • A cukor, cukrozott italok, édességek fogyasztásának mérséklésére.
  • A telített zsírokat tartalmazó ételek helyett az omega-3 telítetlen zsírsavakat tartalmazó ételek nagyobb arányú fogyasztására az alacsonyabb vérzsírszint eléréséhez.
  • Ha jelenleg túl sok finomított adalékokat tartalmazó készételt eszik, akkor ezeknek a fogyasztását is érdemes jelentősen csökkenteni. Ezeknek a felvágottaknak, levesporoknak, konzerv főzelékeknek, gyorséttermi ételeknek a fogyasztásával ugyanis nemcsak pajzsmirigye alulműködését erősíti, hanem az emésztését is lassan tönkreteszi. Nem azonnal, hanem valószínűleg évtizedek alatt. Ezen készételek helyett jobban teszi, ha vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket és emésztését segítő rostokat bőségesen tartalmazó gyümölcsöket, zöldségeket és teljes kiőrlésű pékárukat fogyaszt többet étrendjében. Ezek fogyasztásának a megnövelésével segíteni fogja alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének a helyreállítását.
  • A mindennapi rendszeres mozgásra. A mozgás nemcsak felfrissíti, hanem javítja az emésztését is, és a stressz eredményesebb kezelésében is segít. Ezzel pedig hozzájárul pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállításához.
  • A stressz eredményesebb kezelésére a pajzsmirigy alulműködés lelki okainak a megszüntetéséhez, vagy legalábbis a csökkentéséhez vezet. Ha különféle stresszkezelő technikák megtanulásával és a stressz eredményesebb kezelésével jelentősen csökkenti a szervezetében megtermelődő stresszhormonok számát, akkor immunrendszere erősítése mellett ezzel támogatja most még alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének mihamarabbi visszaszerzését.

Az alulműködő pajzsmirigy gyógyszeres kezelése helyett a mellékhatások nélküli kezelésről és pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállításáról részletesebben is olvashat a linken.

Pajzsmirigy alulműködés gyógyszer nélküli eredményes kezeléséért Benke Rita természetgyógyász támogatását kéri?

Benke Rita természetgyógyászPajzsmirigye működését feltáró konzultációjára előzetes bejelentkezés alapján 30 év természetgyógyászati tapasztalatával várja Rita.

  • Munkaidőben hívja a +36-1-269-2946-os telefonszámunkat.
  • Vagy töltse ki az űrlapot. Az űrlapon adja meg elérhetőségét, és kollégánk visszahívja Önt.

Alulműködő pajzsmirigye állapotát felmérő konzultációján részletes állapotfelmérésre kerül sor. Ennek során megállapítható, hogy

  • mi lehet az oka pajzsmirigye alulműködésének. Azért fontos ez, mert ennek az oknak a megszüntetésével pajzsmirigye egyensúlyi működését is helyreállíthatjuk.
  • Eldöntjük, hogy a pajzsmirigye egyensúlyi működését helyreállító eredményes kezeléshez milyen természetgyógyászati kezeléseket használhatunk.
  • Megbeszéljük, hogy milyen életmódbeli változásokkal érhetünk el eredményt alulműködő pajzsmirigye egyensúlyi működésének helyreállításában. Mindezt a pajzsmirigy gyógyszerek mellékhatása nélkül.

Rita szeretettel várja. Eljön hozzá alulműködő pajzsmirigye gyógyszerek mellékhatása nélküli egészséges működéséért?

Gyógyulásához kérjen információt most, mert egészsége a legdrágább kincse, és így tudunk segíteni

Az Ön neve*:
E-mail címe*:
Telefonszáma*:
Üzenete*:

A *-gal jelölt mezőket mindenképp töltse ki!
Adatait bizalmasan kezeljük. Harmadik félnek nem adjuk ki. 2 munkanapon belül visszahívjuk.

         
Harmónia Centrum a médiában: